Fortigate 3G Ile Internet Baglantisi Nasıl Yapılır

Mart 1, 2012
1 Yorum

Fortigate 3G Ile Internet Baglantisi Nasıl Yapılır,Fortigate 3g Bağlantısı,Fortigate 3g connection

Fortigate üzerinde adsl,ghdsl,metro eternet,lised line internet hatlarımızın yanı sıra yeni teknoloji ile 3G Internetimizide Fortigate Firewallımız üzerinden verebiliriz.Örneğin kullandığınız Fortigate Üzerinde adsl kullanırken yedeklilik içinde 3G Internet kullanabiliriz.Bunun için aşağıdaki adımları takip etmemiz yeterlidir. Resimdede göreceğiniz üzere pin’i disable etmeniz gerekmektedir.

Fortigate consoledan aşağıdaki işlemin yapılması gerekmektedir.

3g modemimizi usb portundan fortigate cihazımıza bağlıyoruz.Huawei modem diye cihaz bunu tanıyor.Fortigate ile anlaşan modem üreticilerinin listesi için fortinet.com dan bilgi alınabilir.Önemli olan Wireless Modem sekmesi mutlaka seçili olmalıdır.Bu sayede pini disable edilmiş 3g internet ipmiz fortigate üzerinde oturucaktır.

Aşağıda resimde gördüğünüz üzere 3g ipmiz fortigate cihazımızda oturmuştur ve internete çıkışımızda bu ip üzerinden olmaktadır.

Unutulmaması gereken internaldan modeme bir policy aşağıdaki şekilde yazılmış olmalı ve nat seçilmiş olmalıdır

[yukarı]
One Response to Fortigate 3G Ile Internet Baglantisi Nasıl Yapılır
  1. [...] üzerinden indirebilir durumda. Güncellemeye onay verdiğiniz takdirde Wi-Fi ağına ya da 3G bağlantısına erişemediğiniz anlarda işinize yarayacak “çevrimdışı diller” özelliği, uygulamadaki [...]


[yukarı]

Cevap Yaz