Firewall ile tam güvenlik

Güvenlik kavramı artık bir çok firma için vazgeçilmez önem arz eder hale gelmiştir. Bilişim sistemlerinin güvensiz çalışması, çoğu zaman hiç çalışmamasından daha kötü bir durum ortaya koymaktadır.                       

                 >> Firewall, IDS, IPS sistemleri kurulumu                       

                 >> Anti-virüs ve anti-spam uygulamaları                       

                 >> Web içerik filtreleme                       

                 >> Güvenlik politikaları oluşturulması                       

                 >> VPN, SSL ve IPSec çözümleri                       

                 >> Güvenli veri depolama ve yedekleme                       

                 >> 7×24 sistem güvenliği izleme                       

                 >> Bilgi güvenliği danışmanlığı                     

Sistem Çözümleri

Firewall Çözümleri

Şirketinizin yerel veya geniş ağı ile İnternet arasında bulunan cihazlara firewall denmektedir. Bu cihazlar üzerinden, gelen ve giden trafiği kısıtlamak, izlemek ve kayıt altına almak mümkün olmaktadır. Düzgün yapılandırılmamış bir firewall, gereksiz bir yatırım gibi görünmesiyle birlikte, iş sürekliliğini tehlikeye olarak sistem altyapınızı tehdit eder bir unsur haline gelmektedir.

Firewall cihazının kurulumundan önce, gerekli kuralların belirlenmesi, bunların önceliklendirilmesi, uygulama planının yapılması, test edilmesi ve uzman bir ekip tarafından kurulumun yapılması gerekmektedir.

VPN, iki özel ağ (LAN, WAN) arasında güvenli ve şifreli bir kanal oluşturulması, İnternet veya şifresiz kablosuz ağlar gibi güvensiz ortamlardan dahi ofisinize güvenli bir şekilde bağlantı kurulmasını sağlayan bir sistemdir.

Bu sistem ile, dizüstü bilgisayarınızı kullanarak hava alanı ve restoranlar gibi İnternet erişimi olan her ortamdan son derece güvenli bir şekilde
ofisinize bağlanarak işinizi her ortamdan en güvenli şekilde devam ettirebilmeniz mümkün olmaktadır.

VPN çözümlerimizin şirketinize katacağı değer hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle irtibat kurun.

 

İzleme Hizmetleri

Verilerinizin tam olarak güvende olduğundan emin olmak için, sadece güvenlik sistemine yatırım yapmak yeterli olmamaktadır. Bunun yanında, veriye erişimin sürekli izlenmesi, yedekleme sistemlerinin takip edilmesi de son derece önemlidir.

Niltek Teknoloji bakım ve destek sözleşmeleri kapsamında şirketinize değer katacak olan izleme hizmetlerini de sunmaktadır. Bu hizmet ile, yedeklerinizin düzenli alındığından ve bilgilerinizin güvenliğini tehlikeye atacak bir durum olmadığından emin olarak rahatça işlerinizi devam ettirebilirsiniz.

 

Danışmanlık Hizmetleri

Güvenlik bir çok unsuru olan bir kavramdır. Bu unsurlardan herhangi birinin aksaması, bütün kurumsal güvenlik kavramını tehlikeye atmaktadır. Bu nedenle, güvenliğin her seviye ve aşamada ayrıntılı olarak irdelenmesi gerekmektedir.

Bu gerekliliğe bağlı olarak, İstanbul Bilgisayar, iş akışınızı ve bilgisayar sistemlerinizi derinlemesine analiz ederek olası güvenlik problemlerini ve bu sorunların ortadan kaldırılabilmesi için yapılması gerekenleri size raporlayabilmektedir.

Güvenlik danışmanlığı ve güvenlikle ilgili diğer tüm sorularınızla ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz.